حادثه‌ای خطرناک‌تر از پلاسکو در کمین مردم خوی

دسته: اخبار برگزیده , انتخاب سردبیر , حوادث , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۵ دی ۱۳۹۶
حادثه‌ای خطرناک‌تر از پلاسکو در کمین مردم خوی

خوی به عنوان بزرگترین و دومین شهر پرجمعیت استان با داشتن برج‌ها و ساختمان‌های ۲۰ طبقه فاقد نردبان استاندارد آتش نشانی است که در صورت وقوع اتفاقی ناگوار و آتش سوزی شاهد حوادث تلخ‌تر و دلخراش‌تر از حادثه ساختمان پلاسکو تهران خواهیم بود.

به گزارش آذرباخیش ، خوی به عنوان بزرگترین و دومین شهر پرجمعیت استان با داشتن برج‌ها و ساختمان‌های ۲۰ طبقه فاقد نردبان استاندارد آتش نشانی است که در صورت وقوع اتفاقی ناگوار و آتش سوزی شاهد حوادث تلخ‌تر و دلخراش‌تر از حادثه ساختمان پلاسکو تهران خواهیم بود.

 

 

 

شهر خوی دارای چهار ایستگاه آتش نشانی است که با وجود گستردگی و وسعت شهرستان در مواقع ضروری و حوادث غیرمترقبه نخواهند توانست پوشش کاملی بدهند.

 

 

 

به روز بودن امکانات، خودروها و دستگاه‌های آتش نشانی از دیگر مسایلی است که بیش از پیش توجه و مساعدت مسئولین استانی، شهرستانی و کشوری را در این خصوص می‌طلبد.

 

 

 

اسماعیل سالم خویی رییس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان خوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خوی با بیان این‌که این شهرستان نردبان استاندارد آتش‌نشانی ندارد، اظهار کرد: با شهرداری صحبت کردیم آتش نشانی خوی را به این نردبان مجهز کند که بخاطر نبود بودجه این مهم در سال ۹۵ اتفاق نیفتاد که امیدواریم در سال ۹۶ انجام شود.

 

 

 

وی تصریح کرد: باید سازمان آتش نشانی به زیرساخت‌ها و امکانات روز مجهز شود تا در حوادث و سوانح شاهد صحنه‌ها و اتفاقات دلخراش و ناخوشایند نباشیم.

 

 

 

با این مسائل و مشکلات و کمبود امکانات آیا در صورت بروز حادثه در برج‌های مسکونی تا چه حد می‌توان به نجات جان انسان‌ها خوش‌بین بود!

 

 

 

حادثه هیچ‌وقت خبر نمی‌کند اما به راحتی صورت مساله را با گفتن این‌که بودجه برای خرید نردبان و سایر امکانات نیست نمی‌توان پاک کرد و کسانی که نام‌شان مسئول است باید برخورد و نگاه‌شان مسئولانه باشد تا بار دیگر شاهد حوادث تلخ و ناگوار در اثر سوءمدیریت نباشیم.

 

 

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:sardabirazar - 556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها: