رهبر انقلاب در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور:علت ایجاد جنگ ۸ساله، ترس قدرت‌های جهانی از اثرگذاری انقلاب اسلامی بود

دسته: اخبار برگزیده , انتخاب سردبیر , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
علت ایجاد جنگ ۸ساله، ترس قدرت‌های جهانی از اثرگذاری انقلاب اسلامی بود

رهبر انقلاب فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

به گزارش آذرباخیش ، رهبرانقلاب صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ ۸ساله، ترس قدرت‌های جهانی از اثرگذاری انقلاب اسلامی بود.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

 

ایشان افزودند: وقتی انقلاب اسلامی به وجود آمد، عظمت این انقلاب دشمنان قدرتمند جهانی را مرعوب کرد. از سوی دیگر وقتی دیدند که این انقلاب در بین ملت‌های مسلمان دنیا و در کشورهایی که رؤسای آن کشورها وابسته به آمریکا بودند مورد استقبال قرار گرفت و ملت‌ها به نفع انقلاب اسلامی شعار دادند، در صدد برآمدند تا به هر قیمتی این انقلاب را نابود کنند.

 

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: آن‌ها می‌دانستند صدام شخصیتی بود که زمینه‌ی ایجاد یک حرکت متکبرانه و ظالمانه در او وجود دارد و به‌طور طبیعی آدم متجاوز و متعرضی است. در هنگام انقلاب صدام رئیس‌جمهور عراق نبود؛ آن‌ها ترتیبات را جوری دادند که حسن البکر کنار برود و صدام رئیس‌جمهور شود تا او را تهییج و تشویق و وادار به حمله‌ی نظامی به ایران کنند.

 

رهبر انقلاب فرمودند: مدعیان امروز آن روزها علناً به صدام مواد شیمیایی بمب می‌دادند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: آمریکا و اروپای قدرتمند، انگلیس و فرانسه و ایتالیا و آلمان همه‌شان پشت سر صدام قرار گرفتند و هرچه توانستند به او کمک کردند.

 

ایشان افزودند: در اول جنگ لشکرهای صدام امکانات معدودی داشتند [اما] با گذشت زمان و با وجود جنگ، روزبه‌روز بر این امکانات افزوده شد و به چند برابر رسید. شوروی هم که ضد آمریکا بود در این قضیه همراه آمریکا شد؛ چون شوروی تعداد زیادی جمهوری مسلمان داشت و انقلاب اسلامی موجب می‌شد آن جمهوری‌ها به فکر هویت اسلامی خود بیفتند.

 

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: آمریکا و شوروی و ناتو و همه‌ی قدرت‌های مسلط دنیا پشت سر صدام قرار گرفتند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: همین کشور فرانسه پیشرفته‌ترین هواپیماها و بالگردهای خود را به صدام داد. همین کشور آلمان مواد شیمیایی سمی را در اختیار رژیم صدام گذاشت تا در جنگ استفاده کند.

 

ایشان افزودند: این‌هایی که امروز فلان گروه را به اتهام مصرف مواد شیمیایی مورد تهاجم قرار می‌دهند، آن روز علناً برای ساخت بمب به صدام مواد شیمیایی می‌دادند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: ما هنوز بعد از ۳۰ سال کسانی را در بین رزمندگانمان داریم که به‌خاطر آلودگی‌های شیمیایی آن روز گرفتارند؛ بسیاری هم شهید شدند.

 

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: همه‌ی دستگاه‌های شیطانی عالم به این شیطان متکبر مغرور یعنی صدام کمک کردند که این جنگ به وجود بیاید و ادامه پیدا کند و او پیروز شود.

 

مقام معظم رهبری فرمودند: البته همه‌ی این تلاش‌ها مثل تیری به سنگ خورد و یک وجب از خاک جمهوری اسلامی را نتوانستند در اختیار بگیرند.

 

در حال تکمیل…


نوشته شده توسط:sardabirazar - 534 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: