کلاه‌برداری دریکی از بانک‌های خوی توسط کاربر شعبه

دسته: اخبار برگزیده , انتخاب سردبیر , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کلاه‌برداری دریکی از بانک‌های خوی توسط کاربر شعبه

برداشت وجه از حساب مشتری طی سند انتقالی فاقد مجوزهای لازم برای استفاده شخصی دریکی از بانک‌های خوی توسط کاربر شعبه

به گزارش آذرباخیش به نقل از روزنامه آبشار در شعب یکی از بانک‌های شهرستان خوی، متصدی بانک آزادانه و بدون هیچ‌گونه ابایی از حساب‌های شخصی مشتری بانک مربوطه به‌صورت غیرقانونی و بدون اطلاع مشتری برداشت وجه انجام داده و از مبالغ مذکور در مقاصد شخصی استفاده کرده است.

 

شایان‌ ذکر است، پس از شکایت توسط یکی از مشتریان، اداره بازرسی بانک مشارالیه ، موضوع را بررسی و برداشت‌های غیرقانونی که در قانون لغات مشخصی به این دست از برداشت‌ها تعریف‌شده است را تائید نموده و پرونده فوق در دست بررسی است.

 

پیرو شکایت از مدیریت بانک استان به علت برداشت‌های غیرمجاز صورت گرفته ، بانک مربوطه کارمند و شرکای احتمالی وی را که در این دستبُرد به‌حساب مشتریان دست داشته‌اند را به شاکی (مشتری بانک) معرفی ننموده و پس از شکایت شاکی به دادسرای شهرستان خوی نام و مشخصات مجرم اصلی که کارمند شعبه بانک مربوطه می‌باشد ، آشکار شد.

 

در پاسخ کتبی بانک مربوطه به استعلام اداره آگاهی شهرستان خوی آمده است ، وجوه برداشت‌شده توسط کاربر شعبه طی سند انتقالی که فاقد مجوزهای لازم و ظهر نویسی توسط صاحب حساب (شاکی) بوده توسط کاربر شعبه برداشت و به‌حساب فرزند خویش واریز نموده است.

 

شاکی موضوع را به مدیریت کشوری بانک مربوطه انعکاس داده است تا به علت احتمال وقوع جرائم مشابه ، کارمند خاطی را تنبیه نمایند و جهت جلوگیری از جرائم این‌چنینی و دست‌درازی به حساب‌های بانکی اشخاص که عموماً از آگاهی کافی برخوردار نیستند تدابیر لازم اخذ شود و انتظار می‌رود برخورد متناسب با کارمند خاطی و شرکای احتمالی وی از سوی مدیریت بانک مربوطه در اسرع وقت به انجام رسد.

 

حال این سؤال در ذهن تداعی می‌شود ، آیا در عصر تکنولوژی ، واحدهای نظارتی در بانک مربوطه ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بازرسی کل کشور ، همچنان باید در انتظار شکایت مشتریان بانک از تخلفات صورت گرفته باشند تا هوشیار و بیدار شوند؟

 

و سؤال کلیدی اینکه ، آیا جرائمی همچون اختلاس و پول‌شویی و نظایر آن‌ها ، نشاءت گرفته از خلأهای نظارتی حاصل نمی‌شود؟

 

 

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:sardabirazar - 753 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۲
برچسب ها: