رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خبر داد:مرمت و بازسازی مقبره آل یعقوب در مراحل پایانی می باشد

دسته: اخبار برگزیده , انتخاب سردبیر , فرهنگی هنری , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۷
مرمت و بازسازی مقبره آل یعقوب در مراحل پایانی می باشد

مرمت و بازسازی مقبره آل یعقوب بعنوان مکان تاریخی و یکی از جاذبه های معنوی و گردشگری شهرستان خوی در مرحله پایانی خود می باشد.

عزیز میرزائی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خوی صبح امروز شنبه در گفتگو با خبرنگار با آذرباخیش با اعلام این خبر افزود : مقبره آل یعقوب از اثرهای تاریخی و معنوی یکی از جاذبه های گردشگری ملی کشور در شهرستان خوی بشمار میرود که یکی از عالمان برجسته شیعه را در خود جای داده است و آرامگاه سیدآل یعقوب می باشد.

 

میرزائی گفت: مقبره آل یعقوب با توجه به اینکه یک مکان توریستی و گردشگری نیز بشمار می رود همه ساله از نقاط مختلف کشور پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری است بنابراین در راستای حفظ این بنا طرح مرمت و بازسازی آغاز شده و در مرحله پایانی خود می باشد.

 

وی تشریح کرد: این بازسازی با اعتبار بالغ بر ۳۰۰،۰۰۰ میلیون ریال شامل استحکام بخشی به پی ها و ایجاد کانال رطوبت گیر همچنین محوطه سازی حیاط و مرمت نمایی کاشی ها و تزئینات آن می باشد و مرحله نهایی آن با تامین اعتبار از استان مرمت خود حوض سنگی داخل حیاط بنا خواهد بود و امیدواریم بزودی به اتمام رسیده و آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان باشیم.

 

 

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:sardabirazar - 753 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها: