حکم قابل تحسین قاضی دادگاه انقلاب خویرفتن به دانشگاه به جای ورود به زندان

دسته: اخبار برگزیده , انتخاب سردبیر , حوادث , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۰ آذر ۱۳۹۷
رفتن به دانشگاه به جای ورود به زندان

در اقدامی قابل تامل و تحسین برانگیز یکی از قضات دادگاه انقلاب خوی در طی صدور حکم پرونده ای متهم را محکوم به رفتن دانشگاه و اخذ مدرک کارشانسی نمود.

به گزارش خبرنگار سرویس حوادث آذرباخیش ، در اقدامی قابل تامل و تحسین برانگیز یکی از قضات دادگاه انقلاب خوی در طی صدور حکم پرونده ای با عنایت به تمامی شرایط متهم و با درنظر گرفتن اصول قانونی بودن ،تخفیف و جایگزینی مجازات ها و با تاکید نمودن مجازات های جایگزین در موارد خاص با صدور حکم جایگزین از رفتن به زندان این متهم جلوگیری نموده و امیدواریم  این رویه در بین اهالی قضات کشور به وحدت رویه ای تبدیل شده و اصل قانونی بودن را با چنین رویه هایی به سود مردم و جامعه تبدیل نماید.

 

 

متهم این پرونده که در دادگاه به جرم همراه داشتن مواد مخدر به پرداخت سی و پنج میلیون ریال جزای نقدی ،۷ سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود با تشخیص قاضی مربوطه این مجازات ها با رعایت شرایطی خاص به تعلیق درآمده و تحصیل در مقطع کارشناسی حقوق در یکی از دانشگاه ها به مدت سه سال جایگزین حکم اولیه شده است .

 

 

به اذعان اغلب صاحبنظران علوم قضا در مواردی خاص می توان این احکام را با تنبیهات اجتماعی ،فرهنگی و… جایگزین نمود .

 

 

فارغ از تمامی زوایای حقوقی این پرونده می توان به نیکی از این اقدام قاضی شجاع خویی یاد کرد و چنین احکامی در جهت سالم سازی روحیه قانونمداری مردم می تواند نقشی بی بدیل اجرا نماید.

 

 

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:sardabirazar - 670 مطلب

لینک کوتاه مطلب : http://azarbakhish.ir/?p=4957

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: