یادداشت:برنامه توسعه پنج ساله خوی…!!

دسته: اخبار برگزیده , انتخاب سردبیر , ویژه های خبری , یادداشت
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۹ آذر ۱۳۹۶
برنامه توسعه پنج ساله خوی…!!

یاد اولین نشست مطبوعاتی شورای شهر دوره پنجم خوی بخیر! چه واژه ها و نکته ی زیبایی مطرح شد! با این مضمون که : تدوین برنامه توسعه پنج ساله شهرداری خوی مهمترین اولویت شورای اسلامی شهر است!

به گزارش آذرباخیش ، همگان به این موضوع اذعان دارند، به منظور دستیابی به شهر توسعه یافته، قانون مدار و سالم از همه جوانب، تعیین اهداف و ترسیم چشم انداز جهت خروج از روزمره گی بسیار لازم و ضروری است.

 

 

مطابق با ماده ۱۵ قانون نوسازی و عمران شهری؛ شهرداری های مشمول ماده ۲ این قانون مکلفند با راهنمایی وزارت کشور، برنامه عملیات نوسازی و عمران و اصلاحات شهر را برای مدت ۵ سال بر اساس نقشه جامع شهر و در صورتی که فاقد نقشه جامع شهر باشند بر اساس احتیاجات ضروری شهر و با رعایت اولویت آنها در حدود منابع مالی مقرر در این قانون و سایر امکانات مالی شهرداری تنظیم کرده و پس از تصویب شورای شهر و تایید وزارت کشور طرح های مربوط را بر اساس آن اجرا کنند.

 

 

اینکه قانون گذار شهرداری را بر تدوین برنامه پنج ساله مکلف کرده است، دلایل مهم و موثری دارد.

 

 

با شناخت کافی از وضعیت موجود شهری می توان یک چشم انداز و افق معقول و منطقی برای آینده شهر پیش بینی کرد و با تعیین اولویت های کاری و با تخصیص بودجه و منابع مالی طبق برنامه ترسیمی، آینده ای بهتر و مترقی را برای شهر رقم زد.

 

 

 

راقم این سطور فعالیت شهرداری وشورای اسلامی شهرخوی را به فال نیک میگیرد؛ بطوریکه کمسیون پژوهش، مطالعات و سیاست گذاری شورای شهر خوی در اقدامی تحسین برانگیز اقدام به ارائه فراخوان با عنوان درآمد زایی با هدف بهبود وضع اقتصادی و درآمدی شهرداری و مردم نموده و از تمامی شهروندان، نخبگان، صاحب نظران و تمام اقشار جامعه جهت همفکری و دریافت ایده ها و طرح های پیشنهادی دعوت بعمل آورده است.

 

 

 

ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، ایجاد رضایتمندی، افزایش مشارکت شهروندان، اعتماد سازی و رسیدن به توسعه پایدار، نیازمند برنامه ریزی و ترسیم نقشه راه روشن ( بلند مدت، میان مدت، کوتاه مدت ) است که امیدواریم شورای شهر و شهرداری خوی طبق قول های داده شده به شهروندان به این مهم دست یابند.

 

 

انتهای پیام/ امیرعلی موسوی


نوشته شده توسط:sardabirazar - 670 مطلب

لینک کوتاه مطلب : http://azarbakhish.ir/?p=2405

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۷
برچسب ها: