به گزارش آذرباخیش ، حجت الاسلام شکوری در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوای الهی با اشاره به توصیه امیرمؤمنان(ع) خطاب به فرزند خود گفت : واجبات و اطاعت و کسب رضایت خداوند متعال را باید سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم و از معصیت و گناه بدور باشیم تا از پیروان واقعی اهل بیت باشیم.

 

 

 

خطیب جمعه در ادامه موضوع تفکر و اندیشه از دیدگاه قرآن را مورد بحث قرار داد و اظهار داشت:  این موضوع به قدری اهمیت دارد که رسولخدا(ص) می فرماید ساعتی اندیشه کردن بهتر از یکسال عبادت است.

 

 

 

مسئول شورای فرهنگ عمومی خوی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به آثار و برکات تفکر از دیدگاه قرآن اظهار داشت: بر اساس مفاد بخشی از آیات تفکر را به عنوان راهی برای خداشناسی و یا عامل درک حقانیت دین و ابزاری برای شناسایی دشمنان و عبرت آموزی از فرجام اقوام گذشته و راهی برای شناخت معاد و در نهایت مایه نجات انسان از آتش جهنم معرفی نموده اند.

 

 

 

مسئول مدارس علمیه خوی با اشاره به هفته وحدت اظهار داشت:  ۱۲ ربیع الاول بنابه نظر اهل سنت و ۱۷ ربیع الاول بنا به دیدگاه شیعه میلاد پیامبر بزرگوار می باشد فاصله این دو مناسبت هفته وحدت نامگذاری شده است.

 

 

 

حجت الاسلام شکوری با اشاره به نقش و عملکرد جمهوری اسلامی در زمینه وحدت گفت : از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جمهوری اسلامی ایران هر چه در توان داشته در ارتباط با ایجاد و گسترش وحدت میان پیروان مذاهب اسلامی و مقابله با موانع وحدت سرمایه گذاری کرده است .

 

 

 

امام جمعه شهرستان خوی  در بخش دیگر از سخنان خود در زمینه وحدت اظهار داشت: بسی جای تأسف است که وحدت میان مسلمانان آنطور که باید وجود داشته باشد به علل مختلف محقق نشده ،وجود جریان هـای تندرو در میـان پـیروان مذاهـب اسلامی که بارزترین ویژگی آنان جهل و نادانی دانست.

 

 

انتهای پیام/