رعنا قدردان معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت آب و فاضلاب خوی در گفت و گو با آذرباخیش گفت : تا پایان آذر امسال ، ۳ هزار و ۸۵۰فقره انشعاب آب و فاضلاب در این شهرستان واگذار شده است.

رعنا قدردان افزود: ۳۹ درصد از این تعداد را انشعاب‌ فاضلاب و ۶۱درصد را انشعاب آب تشکیل می‌دهد.

وی در خصوص واگذاری انشعاب فاضلاب گفت : در ۹ ماهه سالجاری یک هزار و ۴۵۰ فقره انشعاب فاضلاب به مشترکان واگذار شده و یک هزار و ۲۵۸ فقره انشعاب فاضلاب نصب شده است.

قدردان تعداد کل انشعاب های فاضلاب در شهر خوی را حدود ۴۵ هزار و ۵۸۱ فقره اعلام کرد و بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۶۶ درصد شهر خوی تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد.

قدردان اظهار کرد: رویکرد آب و فاضلاب خوی تشویق مردم به استفاده از شبکه مدرن فاضلاب است.

معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت با اشاره به واگذاری ۲ هزار و ۶۷۱ فقره انشعاب آب در ۹ ماهه سال جاری بیان کرد: ۸۹۲ فقره انشعاب آب واگذار شده مربوط به روستاهای شهرستان و یک هزار و ۴۸۷ فقره نیز در شهرهای تحت پوشش شرکت واگذار شده است.

وی با تاکید بر اهمیت دریافت حق انشعاب گفت: مشترکان باید قبل از هرگونه ساخت و ساز نسبت به خرید حق انشعاب آب اقدام کنند.

قدردان با بیان اینکه نصب انشعاب آب و فاضلاب بدون مجوز این شرکت جرم محسوب می‌شود، گفت: با متخلفان این حوزه برخورد قانونی صورت می گیرد.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت گفت: نصب انشعاب‌های آب و فاضلاب به شکل قانونی و با مجوز، باعث دوام هرچه بیشتر اتصالات و انشعابات خواهد بود.

قدردان اظهار کرد: هر مشترکی که انشعاب آب دارد و در آن منطقه، امکان واگذاری انشعاب فاضلاب موجود است، طبق قانون باید نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام کند.

وی یکی از مشکلات حوزه مشترکان در خوی را وجود حفره های خالی انشعاب فاضلاب عنوان کرد و گفت: با تلاش همکاران، حفره های خالی شناسایی و با ارسال پیامک یا اخطار کتبی، مشترکان را نسبت به خرید انشعاب فاضلاب مطلع می کنیم که روند خوبی را در این خصوص شاهد هستیم.

قدردان ادامه داد: با توجه به وضع اقتصادی و معیشتی مشترکان خوی، فروش انشعاب فاضلاب به صورت قسطی نیز انجام می شود که این امر رضایت شهروندان را در پی داشته است.

انتهای پیام/