ذبیح الله کاظمی سرپرست فرمانداری خوی در گفت و گو با خبرنگار آذرباخیش اظهارداشت :  قدس سمبل و نماد فلسطین و محور وحدت جهان اسلام است که صهیونیست ها با دست اندازی به این شهر، بقاء دولت جعلی شان را منوط به ادامه اشغال و یهودی سازی آن نموده اند.

وی افزود : صهیونیست ها بارها در سخنانشان اعلام می کنند که «اسرائیل بدون قدس و قدس بدون اسرائیل» بی معناست. اما حقیقت این است که قدس شریف در وهله نخست متعلق به جهان اسلام بوده و برای مسلمانان حائز اهمیت مذهبی و استراتژیکی است.

کاظی گفت : نباید مسلمانان از اصول و مبادی اعتقادی و دینی خویش پیرامون قدس صرف نظر کنند و آن را دست بسته به صهیونیست ها بسپارند تا هر آنچه می خواهند انجام دهند.

وی تاکید کرد : ابتکار بی نظیر امام خمینی (ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز جهانی قدس» دشمنان اسلام و قدس شریف را غافلگیر کرد.

سرپرست فرمانداری خوی گفت : امام(ره) با این اقدام راهبردی، به رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی و غربی آن فهماند که از این پس نه قدس و فلسطین، که هیچ مظلوم و محرومی در جغرافیای زمین، تنها نیست.

کاظمی روز قدس را اهرم فشار علیه رژیم صهیونیستی دانست و افزود : خنثی کردن توطئه غرب و رژیم صهیونیستی و ایجاد نوعی مشارکت عمومی برای فشار به رژیم صهیونیستی اهمیت بیش از پیش روز قدس را نمایان می سازد.

انتهای خبر/