به گزارش آذرباخیش علیرضا دلخوش،معاون فرهنگی وزارت امور خارجه، در آیین افتتاح هشتمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا؛، امروز، (۷ مهرماه) در  آیین افتتاح هشتمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا که با حضور مسئولان و هنرمندان و دوستداران شعر و ادب در سالن مجتمع آموزشی و فرهنگی بوتراب شهرستان خوی برگزار شد، با تاکید بر جایگاه شمس و مولانا در تاریخ ادبیات ایران گفت: شمس و مولانا از ذخایر ارزشمند فرهنگی جهان هستند و  دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به پاسداست مفاخر فرهنگی کشورمان دارد.

معاون فرهنگی وزارت امور خارجه گفت: شمس و مولانا، گنجینه‌های معنوی ایران اسلامی هستند که باید از ظرفیت‌شان برای پویایی فرهنگی و اشتراکات ملت‌ها استفاده کرد.

وی گفت: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به پاسداست مفاخر فرهنگی دارد و در صدد است تا ظرفیت‌های با ارزش فرهنگی کشور را با قدرت در اقصی نقاط معرفی کند.

دلخوش ادامه داد: شهر خوی  مدفن و خاستگاه علما و عرفای بزرگ بوده و ضروری است زیرساخت گردشگری این شهر برای پذیرش گردشگران آماده شود.

وی افزود: با اجرای پروژه‌های فرهنگی می‌توان ظرفیت فرهنگی کشور را در دنیا گسترش داد.

گفتنی است؛ هشتمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا همزمان با سالروز بزرگداشت این دو ادیب و شاعر کشورمان با همکاری موسسه تولیت شمس تبریزی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، دانشگاه علامه طباطبایی، انجمن آثار و مفاخر، دانشگاه اصفهان، دانشگاه تبریز و دانشگاه ارومیه در درالقرار شمس خوی به مدت ۲ روز (پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم) در حال برگزاری است.

انتهای پیام/