به گزارش سرویس سیاسی آذرباخیش در چند روز اخیر فضاسازی گسترده‌ای با موضوع تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا آغاز شده و در درون کشور نیز عده‌ای از دلسوزان انقلابی نسبت به آن واکنش‌های مختلفی نشان داده‌اند.

در حوزه رسانه خصوصاً در توییتر بیش از ۱۲ میلیون بار هشتگ درخواست تروریستی شمردن سپاه پاسداران‌ترند شده و موج رسانه‌ای مشکوکی اما شبیه به جنگ رسانه‌ای چند ماه پیش به اسم رمز عنوان مهسا امینی آغاز شده است.

به نظر می‌رسد این موج رسانه‌ای یک تنفس مصنوعی به جریان اغتشاش در ایران بوده که بعد از شکست فاحش خود در پی ایجاد یک امید کاذب در معدود مخالفان و افرادی است که بعد از آرام‌شدن وضعیت کشور به یک ناامیدی مطلق رسیده بودند.

ازاین‌رو نباید در زمین دشمن بازی کرده و این اتفاق را بزرگ جلوه داده و به آن ضریب دهیم، زیرا بیش از آنکه تروریستی شمردن سپاه پاسداران موضوعی عملیاتی و تحریمی باشد همان هدف جنگ رسانه‌ای گذشته در امتداد خط اغتشاش و زنده نگه‌داشتن آن است.

سند این مدعا توطئه‌ها و دشمنی‌هایی است که سال‌هاست بر علیه این نهاد انقلابی در حال اجراست. سردار حاج قاسم سلیمانی را به‌عنوان تروریست معرفی کرده و شهید می‌کنند و هر شرکت و فردی را به اتهام مراوده با سپاه پاسداران به‌شدت تحریم و رئیسش را زندانی می‌کنند.

امثال این موارد سال‌هاست که به‌صورت عملی و رسمی در حال اجرا بر علیه سپاه پاسداران است. پس این تروریستی خواندن‌ها اصلاً موضوع جدیدی نیست و حتی اگر تصویب هم نشود باز تأثیری در بهبود روابط خارجی و مناسبات بین‌المللی سپاه پاسداران نخواهد داشت.

انتهای خبر/سید مجید هاشمی