جعفر برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار آذرباخیش در خصوص بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی اظهار کرد: عملیات آواربرداری واحدهای احداثی نیز در ۱۶ محور با استقرار ۱۶۳ دستگاه ماشین‌آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و قزوین و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان استان با سرعت ادامه دارد.

وی ادامه داد: ابلاغ دستور کارهای واحدهای تعمیری در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی به‌سرعت ادامه دارد و این دستور کارها تاکنون به ۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی زلزله‌زده شهرستان خوی برای تعمیر و سکونت شهروندان ابلاغ شده است.

برزگر افزود: لیست واحدهای احداثی جهت صدور پروانه ساختمانی به مراجع صدور پروانه از جمله دهیاری‌ها و شهرداری ارسال شده است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرایند صدور پروانه‌های ساختمانی در محل روستاها و شهرها صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میل‌گرد موردنیاز جهت شروع عملیات پی‌کنی و بتن‌ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن تأمین و به واحدهای مسکونی روستایی آواربرداری شده توزیع شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بازسازی ۷۲ درصد واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از زلزله ۱۳ مهر خوی در ۱۲ روستا در دست اجراست، گفت: از مجموع ۱۱۰۰ واحد مسکونی احداثی از مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی در ۱۳ مهرماه عملیات بازسازی ۸۰۰ واحد مسکونی شروع شده و از این تعداد ۱۵۲ واحد مسکونی به طور کامل با نصب درو پنجره به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص روند بازسازی مناطق زلزله ۸ بهمن خوی، افزود: تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریال برای بازسازی مناطق زلزله‌زده ۸ بهمن خوی پرداخت شده است.

انتهای خبر/